درباره‌ ما

پالایشگاه سامان شیمی در سال 1371 در زمینی به مساحت 110.000 متر مربع در منطقه‌ای صنعتی در استان زنجان در نزدیکی شهر زنجان با مشارکت تنی چند از آگاهان به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی افتتاح گردید.

در سال 1372 با اتمام کارهای اجرایی فاز یک کارخانه و اخذ پروانه بهره‌برداری، تولید و بسته‌بندی پنج قلم کالا شامل روغن موتور، روغن دنده، روغن ترمز، روغن هیدرولیک و ضد‌یخ با برند کاوه آغاز گردید و فاز دوم کارخانه با اخذ جواز تاسیس واحد تصفیه دوم و پروانه بهره‌برداری در سال 1375 فعالیت خود را شروع کرد. محصولات شرکت سامان شیمی دارای پروانه استفاده از علامت استاندارد ملی هستند و مواد اولیه مصرفی شامل روغن پایه و روغن کارکرده و برخی افزودنی‌ها از بازار جهانی و داخلی تهیه می‌شوند.

پالایشگاه سامان شیمی با بکارگیری دستگاه‌های تمام اتوماتیک پیشرفته، مهندسین و متخصصین مجرب و کارآزموده، و سیستم کنترل کیفیت سازمان یافته‌؛ تنوع و کیفیت کالاهای تولیدی خود را روز به روز افزایش داده است و اکنون محصولات این شرکت با برندهای کاوه(KAVEH) و زیتکس(ZEETEX) از نظر کیفیت و بسته‌بندی با استانداردهای جهانی مطابقت دارند و پاسخگوی نیاز انواع مصارف خودرویی و صنعتی هستند.

در طراحی فضای پالایشگاه سامان شیمی و ساخت و نصب تاسیسات و تجهیزات آن فازهای آتی برای گسترش پالایشگاه پیش‌بینی شده است. این پالایشگاه همچنین موفق به اخذ تاییدیه ایزو 9001-2008 گردیده و دریافت تاییدیه‌های جهانی دیگر نیز در دست انجام است.

محصولات پالایشگاه سامان شیمی علاوه بر حضور گسترده در بازار ایران، به کشورهای منطقه صادر می‌گردد و این شرکت افتخار دارد که چند سال متوالی به عنوان صادرکننده نمونه استان زنجان انتخاب گردیده است. شرکت سامان شیمی هم اکنون و عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران است و در اتاق بازرگانی ایران، و اتاق ایران و آفریقا نیز عضویت دارد.