استانداردها

روغن موتور ماده‌ای حیاتی برای افزایش طول عمر موتورها و دستگاه‌ها است. از همین رو در تمام کشورها استانداردهایی برای انواع روغن‌های صنعتی تعیین می‌گردد و تولیدکنندگان ملزم به رعایت این استانداردها هستند. بنابر این هر محصولی که علامت استاندارد ملی داشته باشد مورد اقبال و اطمینان مصرف کننده قرار می‌گیرد. در ایران نیز برای انواع روغن موتور و روغن صنعتی استاندارد ملی تعیین شده است.

کلیه محصولات تولید شده در پالایشگاه سامان شیمی شامل روغن موتور دیزلی، روغن موتور بنزینی، روغن موتور بنزینی- دیزلی، روغن موتور دیزلی- بنزینی، روغن هیدرولیک با سطوح HL,HH، روغن دنده صنعتی، روغن دنده ساده، روغن دنده هیپوئید، روغن پایه، ضد‌یخ، روغن ترمز و روغن های صنعتی که همگی تحت دو برند کاوه (KAVEH) و زتیکس (ZEETIX) تولید می شوند دارای استانداردهای ملی هستند و کد ده رقمی استاندارد هر محصول با مشخصات و آیتم­‌های جداگانه روی لیبل محصول درج شده است.

این محصولات طی فرایند تولید - از مرحله تامین مواد اولیه تا محصول تولید شده نهایی توسط واحد کنترل کیفیت پالایشگاه سامان شیمی بارها مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا از تطابق روغن تولید شده با استاندارد تعیین شده اطمینان حاصل شود. حتی بسته‌بندی انواع روغن در پالایشگاه سامان شیمی از نوع ظرف و لیبل گرفته تا فرایند بسته بندی و لیبلینگ مطابق با استانداردهای تعیین شده انجام می‌شود.

همچنین پالایشگاه سامان شیمی دارای استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001 ورژن 2015 است و فرایند عمل به مفاد آن به طور مستمر توسط واحد کنترل کیفیت سامان شیمی پایش می‌گردد. برخی از این پایش‌ها عبارتند از:

پایش رضایت مندی مشتریان، نظارت بر تدوین خط مشی شرکت و بروزرسانی آن، نظارت بر تدوین دستورالعمل کلیه واحدهای پالایشگاه، ممیزی داخلی کلیه واحدهای پالایشگاه بر اساس مواردی که باید در استاندارد ISO 9001  رعایت گردد و ....